Obisk Lutkovnega gledališča Ljubljana

Prvošolci smo se v sredo, 15. maja, prvič skupaj peljali z avtobusom. Odpeljali smo se v naše glavno mesto, Ljubljano. Obiskali smo kulturno ustanovo, ki je v Zagorju nimamo, to je lutkovno gledališče. V letošnjem šolskem letu smo si že ogledali lutkovno predstavo, vendar ne v pravem lutkovnem gledališču. Zato smo bili  v posebnem pričakovanju. Ogledali smo si lutkovno igrico  Makalonca. Pravljico je režirala in priredila Eka Vogelnik po izvirni Finžgarjevi pravljici, ki jo je napisal med drugo svetovno vojno. Makalonca je pravljica o iskanju ljubezni in se seveda srečno konča, tako kot vse pravljice. Kraljevič Petrus se zaljubi v cesarično Makalonco, skupaj odpotujeta, a usoda jima postavi na pot vrsto preprek in ju loči, dokler Petrus Makalonce ponovno ne najde – kje drugje, kot na domačem gradu! Nas so navdušile čudovite marionete, pevska in glasbena spremljava pravljice, zanimiva scena. Še posebej so nam bili všeč konji, ovčke, muca in kuža Bonifacij. Z lepimi vtisi smo se vrnili nazaj v Zagorje.

                                             učenci 1.razreda in učiteljice Mojca, Mili in Darja

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)