V ponedeljek, 6.5.2013, smo  imeli učenci petega razreda  naravoslovni dan. Obiskali smo dnevni center  CŠOD Rak.

Po uri in pol vožnje smo prispeli na cilj. Sprehod po krožni naravoslovni učni poti nam je odkril naslednje naravne znamenitosti:

Zelške jame se nahajajo pod Malim naravnim mostom. Do jam vodi strma steza. Vse tri jame so bile poimenovane po lastnikovih otrocih. Pod most je dostop omogočen vsakomur, same jame pa so zaprte, vendar nam eno kljub temu razkazali. Dostop do večje jame je pogojen tudi z vodostajem reke Rak.

Reka Rak izvira v Zelških jamah in ponikne v Tkalca jami poleg Velikega mosta.

Veliki naravni most se nahaja 10 minut hoda od doma. Pod njim teče reka Rak še dobrih 100 m preden ponikne v Tkalca jami, ki je dostopna s ceste, ob suši pa tudi ob strugi. Ob legendi o neposlušnem  tkalcu  smo vsi kar malo okameneli.

Prijetno utrujeni in polni novih vtisov smo se odpravili nazaj v Zagorje.

 

 

 

 

 

(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)