Zbudili smo se v pravo zimsko jutro. Kot bi zima hotela pregnati maškare, namesto da bi maškare pregnale zimo. A letos je tale pust zelo zgodaj in zima se še ne da, maškare pa tudi ne. Niti močno sneženje ni bilo ovira, da ne bi v šolo prišle maske z vseh strani sveta: indijanci, vile,  kraljične, princese, vitezi, kavboji, krokodilčki, ninja želve, batmani, spidermani, tiger, zajček, gusarji, mušketirji, rdeča kapica, nogometaš z žogo…Najlažjo pot so imele čarovnice na metli, saj jim ni bilo treba kidati snega. Maškare so izdelale nekaj preprostih pustnih mask, barvale pustne pobarvanke, plesale, se veselile, na samopostrežni malici so lahko jedle krofe. Naredile so tudi kratek obhod po celi prvi triadi, kjer so srečale kar nekaj svojih prijateljev.

Tako, pustni torek je minil, maškare so se za eno leto poslovile. Zima še vedno vztraja, pa prav je tako, saj nas čakajo še zimske počitnice. Potem pa naj le počasi pride pomlad.

Trarara, trarara, pust se pelja!

Milica Borštnar

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)