V soboto 19.1.2013 je v Ljubljani na Fakulteti za računalništvo potekalo državno tekmovanje v računalništvu Bober.

Tekmovalce in mentorje so organizatorji pozdravili ob 10.uri in jim razdelili majhne pozornosti – darila. Sledile so uvodne informacije in razdelitev po učilnicah. Medtem ko so učenci tekmovali smo mentorji poslušali predavanje Mateja Črepinška s Fakultete za elektrotehniko in računalništvo v Mariboru. Sledila je malica in aktivnosti v avli – ogledali smo si lahko razne robotke, preizkusili v smučanju in drugih računalniških igricah.

Medtem ko so organizatorji pridno seštevali točke in pripravljali priznanja, smo poslušali še predavanje Jana Vesela z njegovega potovanja po Novi Zelandiji. Sledila je podelitev in odhod domov.

Srebrnega ali zlatega priznanja nam letos ni uspelo doseči. Kljub temu našemu Primožu Pungartniku čestitamo za udeležbo, saj je bila konkurenca resnično huda. Drugo leto pa se zopet pomerimo!

Še povezava na več informacij.

mentorica Alenka Prezelj

(Skupno 79 obiskov, današnjih obiskov 1)