V sredo, 9. 1. 2013, smo se drugošolci odpravili v Arboretum Volčji Potok. Tam sta nas v dnevnem CŠOD sprejeli učiteljici, ki sta nas popeljali skozi celoten naravoslovni dan.
V učilnici smo spoznali, da je arboretum zbirka dreves in grmov. V svoji zbirki imajo preko 4500 domačih in tujih rastlinskih vrst dreves, grmovnic in drugih rastlin iz celega sveta. Po malici smo se odpravili raziskovat arboretum. Spoznali smo veliko dreves, rosarium, francoski park, bili smo v bambusovem šotoru in se igrali detektive. Preden smo se vrnili na toplo, smo si ogledali še kaktuse. V učilnici smo rastline, živali, plodove, liste, katere smo našli ali videli v parku, označili na učnem listu.
Ponovili smo, kaj smo se novega naučili in se polni vtisov vrnili v Zagorje.

učiteljici Katja in Špela

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)