V novembru ste se učenci lahko udeležili šolskega tekmovanja v računalništvu Bober, ki je na naši šoli potekalo letos prvič. Udeležilo se ga je 12 učencev:

Primož Pungartnik, Jasna Džafić, Anže Murnc, Luka Razboršek, Janez Nimac, Milan Lelenc, Laura Vodišek, Žiga Bregar, Klavdija Hribar, Jure Novak, Martin Petrovski in Monika Kajbič.

Trije učenci so dosegli bronasto priznanje: Primož Pungartnik, Jasna Džafić in Anže Murnc.

Na državno tekmovanje, ki bo 19. januarja na Fakulteti za računalništvo v Ljubljani, pa se je uspelo uvrstiti Primožu Pungartniku iz 8.a.

Vsem tekmovalcem, še posebej pa Primožu, iskreno čestitamo!

Pa še to – drugi teden v decembru je, v čast Grace Murray Hopper, vizionarki na področju računalništva, obeležen kot teden računalništva.
Računalniki in druge nove tehnologije igrajo v našem življenju veliko vlogo. Spreminjajo naš način življenja in dela, vplivajo na naše zmožnosti ter priložnosti in od nas zahtevajo, da smo tudi digitalno pismeni. Digitalna pismenost se gradi postopoma, vzpodbujati pa jo je potrebno pri vse predmetih.

Alenka Prezelj