V torek, 13. 11., smo se drugošolci odpravili v Narodno galerijo. Zbirko slik smo si ogledali v dveh skupinah. Medtem ko je bila ena skupina v galeriji, je druga skupina odšla do Tivolija, kjer si je ogledala razstavo fotografij National Geographica.

V galeriji smo najprej spoznali pripoved o hudomušnem Strahcu in učenem Galu. Po prebranih dogodivščinah smo si ogledali evropske mojstrovine, ki so se Strahcu najbolj prikupile. Pri tem pa smo uporabljali skoraj vsa čutila – vid, sluh, vonj in tip. Gal, Strahec in slike so nas navdušili. Za ohranjanje bistrih glav pa smo si na koncu prislužili Galovo modrostno pilulo. Tako smo doma oz. v šoli uporabili še peto čutilo.

                                                                                                                                                    drugošolci in razredničarki

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)