Učenci prvega razreda smo se v sredo, 24. oktobra, odpravili v gozd na Gorico. Na ta dan smo se pripravljali že pri urah spoznavanja okolja, ko smo se pogovarjali, učili in iskali nove informacije o značilnostih jeseni, vremenu in  gozdnih prebivalcih ter dogajanju v gozdu jeseni. Tudi v oddelku podaljšanega bivanja smo zbirali različne jesenske plodove, večinoma iz gozda.

V sredo smo v gozdu uporabljali svoja čutila: poslušali različne zvoke, opazovali živa bitja okoli sebe, čutili hlad, robove listov, mah…Po navodilih smo opravljali različne naloge. Iskali smo različne liste listavcev. To ni bilo lahko. Zlasti težko je bilo razlikovati gabrov in bukvin list. Najlažje smo prepoznali kostanjeve liste, najbolj všeč pa so nam bili javorjevi, v lepi rumeni barvi. Kostanjevih plodov ni bilo več. Le zakaj?

V gozdu smo zapeli tudi nekaj jesenskih pesmic. Ugotovili smo, da nam gozd res ponuja mir, ugodje in sprostitev. Imeli smo se lepo.

Kostanjček zaspanček na veji visi, zavit ves v lupino prav sladko še spi…

prvošolci

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)