Športni dan 5. razredov

V četrtek, 4.10.2012, smo imeli 5. razredi športni dan. Odpravili smo se proti Kisovcu. Po poti smo se ustavili  pri gospe Maurerjevi, ki nas je prijazno povabila na svoj vrt.

Učencem je pripravila zelo zanimivo predstavitev obdelave vrta na naravi prijazen način oz. permanentno agrikulturo.  Preizkusili so se tudi v prepoznavanju in iskanju zelenjave in zelišč (črne redkve, repe, pese, brstičnega ohrovta,zelja, mete…..) .

Ugotovili smo, da učenci kar nekaj zelenjave ne poznajo, vendar, po tako poučni uri, jo zagotovo bodo.

Skupini, ki sta bili najbolj uspešni pri iskanju zelenjave in zelišč  sta bili nagrajeni  s škatlama piškotov. Učenci so se lahko tudi preizkusili v luščenju fižola.

Na koncu smo se vsi posladkali še z jabolki, orehovo potico, korenčkom, kokosovimi kockami in še čim.

Po končanem ogledu smo pot nadaljevali do Kisovca in se po krožni poti vrnili nazaj v šolo.

Vse zahvale gospe Maurer Lidiji za prijetno in poučno uro, ki smo jo preživeli na njenem vrtu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Učiteljici 5. razredov

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)