Tudi v letošnjem šolskem letu bomo nadaljevali s tematsko obarvano samopostrežno malico, enkrat mesečno. Dodali pa bomo še samopostrežno malico enkrat tedensko, ki pa ne bo tematsko obarvana. Podrobnejše informacije vam bo posredoval razrednik.

Rdeča nit letošnjih malic bodo hišni ljubljenčki.

Tematski del bom pripravljala v sodelovanju s trgovino Pet Imperial iz Zagorja.

Podrobnejše boste spoznali, videli in slišali o psu avstralskem ovčarju, king charles španjelu,

ptici indijskem kosu beo in sivem žaku, siamski  mački in mački maine coon, ameriški veverici, beloprsem ježu, belem dihurju in bradati agami.

Danes si boste lahko ogledali diaprojekcijo avstralskega ovčarja.

 

AVSTRALSKI OVČAR

Avstralski ovčar  je kot avtohtona pasma Združenih državah Amerike, oblikovana v  19. stoletju iz prednikov, ki izvirajo iz Avstralije.

 V Evropi je pasma  priznana  od leta 1996 dalje, na mednarodnih tekmovanjih pa sodeluje od leta 2006.

Je srednje velik,od 43 do 58 cm in tehta od 16 do 34 kg. Prekriva ga dolga, gosta dlaka, ki se lahko pojavlja v šestih variantah. Najpogosteje pa ga najdemo kot črnega, čisto rdečega, blue merle ali red merle, z ali brez belih oznak.

Uhlja sta trikotna in prepognjena ter usmerjena naprej. Psi z belimi uhlji so izpostavljeni gluhosti

Vzrejen je bil za delo ovčarskega psa, ki je poln energije, neustrašen, majhen in lahek, sposoben zganjati tudi podivjano govedo. Vse bolj pa postaja iskan kot reševalen pes in pes za agility. So ena izmed najbolj vsestranskih pasem, ki jih pozna kinologija. Avstralski ovčar bo svojemu lastniku zvest, čuval bo svoje ozemlje in svoje ljudi.  Do tujcev zna biti izredno zadržan, po potrebi pa tudi hud. Zato, iz njega s pravilno in zgodnjo vzgojo lahko naredite tudi prijetnega družinskega psa. Če je neaktiven , se ta negativna energija skoraj praviloma preusmeri v nezaželeno vedenje. Ni primeren za bivanje v pesjaku.

V jedilnici si boste lahko ogledali najprimernejšo hrano, izdelke za nego in ostale pripomočke pri  psu.

 Kuharice so vam pripravile kekse s pasjim motivom.

JEDILNIK 3. 9. 2012

GLAVNA JED

Hrenovka

žitni kosmiči z mlekom

mlečna prosena kaša

kuhan pršut

lahki šmarski rok

edamec

štručke polnozrnate, ajdove, koruzne, ržene, ovsene, bele

SADJE

Jabolko

Grozdje

Nektarine

slive

ZELENJAVA

                                                                         Češnjev paradižnik

kumarice

                                                                                     paprika

NAPITKI

čokoladno mleko

mleko

jabolčni sok  100%

pomarančni sok 100%

voda

DESERT

KEKS AVSTRALSKI OVČAR

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)