Sedmošolci so se v petek, 15. 6. 2012 odpravili na zgodovinsko – geografsko ekskurzijo po Štajerski. Pot nas je vodila do najstarejšega slovenskega mesta, Ptuja, kjer smo si ogledali grad in njegove zbirke. Spoznali smo značilne pustne maske ptujskega območja; občudovali smo flamske tapiserije v grajski jedilnici, pohištvo, porcelan, turkerije (slike s turškimi motivi) v viteški dvorani, zbirko orožja in bogato zbirko glasbil. Iz gradu smo se odpravili na Ptujsko goro, kjer stoji eden od slovenskih arhitekturnih biserov, romarska gotska cerkev Marije zaščitnice s plaščem, ki je nastala v 14. stoletju. Pred cerkvijo smo se orientirali s pomočjo kompasa in zemljevida. Zadnja postaja je bil Maribor, kjer smo obiskali akvarij in terarij.

 

                                                                                                                      Kristina Renko

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)