NARAVOSLOVNI DAN: ZDRAVJE

Na naši šoli se je v zadnjem času pojavilo čudno gibanje z imenom »namazi niso dobri in pika!«. Situacija je bila zelo resna, saj je gibanje podprlo precej učencev, ki so delili podobno mnenje. Kljub prepričevanju drugače mislečih (predvsem učiteljic), so učenci trdno in neomajno stali za svojimi trditvami. Prišlo je tako daleč, da smo namaze dali z menija. A upanje umre zadnje, zato smo uporabili še zadnji adut in na pomoč poklicali najprimernejšo osebo, za katero smo upali, da bo problemu kos – gospo Nado Brezovar, učiteljico in organizatorko prehrane.

In lotila se ga je resno! Na Podkum se je pripeljala dobro oborožena z jagodami, bananami, smetano, salamo, zelenjavo in še in še… Vsak učenec je dobil svoj predpasnik in se lotil dela, ki mu ga je naložila gospa Nada. Čisto sami so pripravili mesni in sadni namaz. Skoraj prepričane smo, da učenci doma že mojstrsko kuhajo in pomagajo pri pripravi hrane, saj so vrteli nože kot pravi samuraji. Če pa še ne sodelujejo pri kuhanju, jih, dragi starši, le porabite, z veseljem vam bodo pomagali.

Namazi so rešeni! Na Podkumu so zopet aktualni, saj so jih učenci vse pospravili v želodček.  Vključili so se tudi v novo gibanje »namazi so kul!«.

Gospa Nada, namazi in mi se vam najlepše zahvaljujemo.

Ponosni in siti, smo se s polnimi želodčki še isti dan odpravili proti Rodežu na domačijo Pri špečkot na kmetijo gospoda in gospe Dolinšek. Že sredi poti smo srečali gospoda Antona, ki je zgledal kot pravi kavboj na konju Veležu. Z ženo, gospo Aline, sta nas najprej odžejala z domačim sokom, nam predstavila delo v njihovi konjarni, pustila, da smo božali konjičke (ki so se pustili božati kot prave muce), vsak, ampak res čisto vsak od nas, pa se je preizkusil v jahanju! Učencev ni bilo prav nič strah, kobila Ciklama pa je bila tisti dan še posebej lepa, saj je posebej za to priložnost obiskala frizerja- naše punce, ki so ji spletle modne kitke. Mogoče boste starši zdaj razumeli, zakaj se morajo vaši otroci kar naenkrat,  pod nujno,  vpisati v jahalno šolo.

Gospod in gospa Dolinšek, hvala vam za tako čudovit dan!

Otroci pa so o našem dnevu povedali naslednje:

–  V četrtek je k nam prišla gospa Nada. Naredili smo dva namaza – sadnega in mesnega. Nina

–  Sadni namaz je bil najbolj dober. Hvala tudi za vodo. Matic

–  Z  učiteljico Nado smo izdelali dve vrsti namazov, mesnega in sadnega. Najbolj mi je bil všeč sadni namaz. Renata

–  Delal sem mesni namaz. Narezal in sesekljal sem kumaro. Poskusil sem mesni namaz. Bil je dober. Nato sem pokusil sadnega. Hvala, učiteljica Nada! Samuel

–  Namazi so bili zelo dobri. Simon

–  Všeč mi je bil, da sem kuhal. Andraž

–  Namazi so bili zelo dobri. Za namaz sem narezala jajček. Nika P.

–  Zelo je bilo zabavno. Žan

–  Bilo je lepo. Najraje bi jedel samo sadni namaz. Matej

–  Hvala, da ste nas obiskali in nam dali recepte za namaze. Nik

–  Namazi so bili zelo dobri. Najboljši je bil sadni. Domen

–  Namazi so bili zelo dobri, ker smo jih naredili sami. Vesel sem, da ste nam pustili narediti namaze. Hvala, učiteljica Nada! Urban

–  Namazi so bili zelo dobri. Tako so bili dobri, da jih bom od zdaj naprej vedno jedel. Tadej

–  Vesela sem, ker sem spoznala učiteljico Nado. Namazi so bili dobri. Nika B.

–  Vesela sem, da sem spoznala učiteljico Nado. Čisto sama sem si naredila oba namaza. Zoja

–  Hvala za dobre recepte. Jagodni namaz je bil super. Gal

–  Zelo dobro je bilo. Oba namaza sta bila zelo, zelo dobra, Vesel sem, da sem spoznal učiteljico Nado.   Gašper B.

–  Pri Dolinšku je bilo zelo lepo. Gledali in božali smo konje, na koncu pa smo jih še jahali. Zahvaljujem se Toniju in Aline za vse , kar so nam dali. Nik

–  Najbolj mi je bilo všeč, da smo lahko jahali konja Veleža. Dekleta smo hranile in božale kobilo Ciklamo. Dobili smo tudi domači sok in šilček. Renata

–  Zelo zabavno se mi je zdelo, ko sem jahal konja, saj sem bil zelo visoko. Še kdaj bi jahal konja!   Matic

–  Všeč mi je bilo, da sem lahko jahala, hranila in božala konja. Nika

–  Veselil sem se jahanja konja. Bilo je res zelo super. Ko smo čakali na jahanje, smo jih hranili in božali. Hvala, gospod in gospa Dolinšek! Urban

–  Ko smo prišli, smo dobili domači sok. Jahanje je bilo zabavno. Gal

–  V četrtek smo šli jahat konje. Eni kobili je bilo ime Ciklama. Bila je zelo lepa. Ciklami sem naredila kitke. Nina

–  Imela sem se lepo. Spoznala sem kobilo Ciklamo. Najprej nisem hotela jahati, potem pa sem šla. Navdušena sem. Zoja

–  Všeč mi je bilo, ko sem jahal in božal konje. Andraž

–  Imel sem se lepo, ko sem jahal konja. Simon

–  Ko sem jahala konja, sem se dobro počutila. Rada bi šla še kdaj. Nika P.

–  Bilo je zelo lepo, ko sem jahal konja. Nič me ni bilo strah. Gašper B.

–  Hvala, da sem lahko hranil konje in  jih božal. Žan

–  Pri Dolinšku sem božal in hranil konje. Potem sem šel jahat. Bilo je zelo lepo. Za spomin sem dobil hrošča in šilček. Samuel

–  Ko sem jahal konja in ko sem mu dajal travo, se mi je zdelo lepo. Tadej

–  Pri Dolinškovih je bilo zelo lepo. Gospod Toni  mi je rekel, da lahko še večkrat pridem jahat. Zelo rad bom šel. Matej