V soboto, 3. marca, smo imeli mladi planinci tretji planinski izlet v tem šolskem letu. Tokrat smo ostali kar v domačem okolju, v zagorski dolini.

Ugotovili smo, da bližnjo okolico vse premalo poznamo. Večina se nas je prvič sprehajala po hribih in vaseh nad Izlakami. Spoznavali smo nove vasi, opazovali hribovja okoli nas in ugotavljali, katere hribe vidimo vse naokrog. Ponekod so še ležale posamezne zaplate snega, ledu, na prisojnih straneh pa smo si »nabrali« precej blata. Hoje je bilo kar precej, zato pa je bilo več vmesnih počitkov. Koče na Kalanovem hribu ni,  je pa dovolj velika jasa za igro in lepa razgledna točka.

Tudi v naši dolini je narava pomladi lepa. Če znaš opazovati, lahko uzreš mnogotere pomladne cvetice, lesne gobe, mah, lišaje… Jan in Jerneja sta vse te lepote opazila in jih tudi fotografirala.

(Skupno 64 obiskov, današnjih obiskov 1)