V okviru nacionalnega projekta spodbujanja bralne kulture »RASTEM S KNJIGO 2011 – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki poteka letos že šesto leto, so  učenci 7. razreda obiskali Splošno knjižnico Mileta Klopčiča Zagorje:

  • 7. a: 11.10.2011,
  • 7. b: 25.10.2011,
  • 7. c: 08.11.2011.

 

Cilji nacionalnega projekta Rastem s knjigo so med drugimi:

– spodbujanje dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja;

– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja;

– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic.

Mladinska knjižničarka Romana Bizjak je učence seznanila oz. spomnila na možnosti in pogoje članstva v njihovi knjižnici, pogoje izposoje, dejavnosti, ki jih pripravljajo za obiskovalce, ponovili smo bonton v knjižnici, glasovali smo za najljubšo knjigo in rešili knjižno uganko meseca.

Drugi del obiska sedmošolcev je bil namenjen predstavitvi pisateljice Dese Muck in njene knjige BLAZNO RESNO O ŠOLI, ki jo je, s prenovljenim besedilom in novimi ilustracijami Mateja de Cecca, dobil v dar vsak slovenski sedmošolec.

Knjižničarka Alenka

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)