Petek, 23. 9. , je bil dan športa in učenci naše šole, tudi drugošolci, smo se odpravili na jesenski kros. Ob odhodu iz šole nas je pričakalo res pravo jesensko vreme – mraz in meglice, ki pa so se po poti počasi razkadile in na cilju nas je že obsijalo prijetno toplo jesensko sonce.

Drugošolci smo bili za tek na vrsti zadnji, zato smo imeli kar precej časa, da smo se malo poigrali, ogreli, predvsem pa bili gibalno aktivni.

Ko je le prišel naš čas, smo se veselo podali na štartno mesto. Dekleta so spodbujala fante in tudi fantje niso v navijanju prav nič zaostajali za njimi.

Zmagovalci so postali prav vsi – vsi so zmogli preteči celotno progo in zadovoljno prestopili ciljno črto. Najboljši trije fantje in najboljša tri dekleta pa so poleg tega prejeli še medalje.

Zadovoljni in rahlo utrujeni smo se podali na pot proti šoli, iz katere je že dišalo slastno kosilo za zmagovalne želodčke.