Prejšnji teden smo se pri predmetu družba učili o zemljevidu domače pokrajine. Najprej smo obnovili znanje, kaj sploh je domača pokrajina. Vsak je naštel naselja, vode, vzpetine, ki ga z družino pogosto obišče – pogovorili smo se, zakaj gremo tja, so to večji ali manjši kraji, so ob glavnih cestah, jih dobro poznamo, se tam počutimo domače. Nato smo si ogledali različne vrste zemljevidov in našteli sestavine zemljevida. Naučili smo se brati podatke na zemljevidu. Ogledali smo si tudi posnetek o orientaciji – kako se orientiramo s kompasom, zemljevidom. Da se lahko orientiramo tudi po soncu, mahu, vejah, letnicah pri prerezu debla.

V naslednji uri smo se odpravili na učni sprehod v okolici šole, kjer so po trije učenci dobili pomanjšan zemljevid domače pokrajine. S pomočjo zemljevida in kompasa so v skupini morali najprej poiskati strani neba (najprej severno), nato pa ugotoviti, kaj je S, J, V in Z od naše šole. Naslednjo uro smo se odpravili tudi na Gorico, kjer smo se spet orientirali na podoben način. Orientacija nam je šla zelo dobro od rok.