Erasmus+ je program EU za sodelovanje na področju izobraževanja, usposabljanja, mladine in športa za obdobje 2014–2020. Program Erasmus+ je namenjen izboljšanju spretnosti in zaposljivosti mladih ter posodobitvi izobraževanja, usposabljanja in mladinskega dela. V Sloveniji za izvajanje programa v obdobju 2014-2020 skrbita dve nacionalni agenciji: CMEPIUS, Center RS za mobilnost in evropske programe izobraževanja in usposabljanja, ki pokriva področja izobraževanja, usposabljanja in športa, ter MOVIT, Zavod za razvoj mobilnosti mladih, ki pokriva področje mladine.

Naši šoli so bila, z odobritvijo KA1 projekta, dodeljena sredstva za mobilnost pedagoškega kadra v šolskem letu 2017/18. Na področju izobraževanja in usposabljanja program Erasmus+ podpira mobilnost posameznikov (dijakov, študentov, pedagoškega kadra in drugih) ter mednarodna partnerstva med različnimi organizacijami z namenom modernizacije ter sodelovanja med področjem izobraževanja in trgom dela. Tako se bodo tri učiteljice odpravile na Nizozemsko, na izobraževanje o CLIL metodi poučevanja. Obiskale bodo mesto Roosendaal , kjer bo na sedežu Anglia mreže potekalo izobraževanje ‘CLIL in Action’. Z njihovo pomočjo, bodo obiskale veliko šol v različnih mestih ter se udeležile jutranjih predavanja. Svoje znanje bodo nato prenesle na ostale učitelje na naši šoli ter obveščale javnost o njihovih izkušnjah.