Voda je naravna dobrina in je nujen pogoj za življenje na Zemlji. V okviru programa Ekošola smo v tem šolskem letu med številnimi izbrali tudi projekt Voda – naše bogastvo.

Tako smo se petošolci odpravili na sprehod do zagorskega ribnika, ki smo si ga izbrali za naše mokrišče. Razdelili smo se v skupine in opazovali ter opisovali rastlinstvo in živalstvo v okolici ribnika, merili smo temperaturo in PH vode, ocenili njeno barvo, se pogovarjali o funkciji mokrišč ter po pregledu opravljenega dela očistili  še obrežje ribnika.

Ker pa smo pravi vodni detektivi, se bomo k ribniku vračali enkrat mesečno od novembra do maja, kjer bomo skozi različne aktivnosti spoznali pomen vode in raziskovali biotsko pestrost v njeni bližini, pridobljene rezultate pa ob koncu šolskega leta primerjali med seboj.

Učenci 5. a

(Skupno 14 obiskov, današnjih obiskov 1)