Tudi v letošnjem šolskem letu so na OŠ Tončke Čeč v Trbovljah razpisali natečaj, ki je namenjen mladim pesnikom in pesnicam, osnovnošolcem. Letos je bila za ustvarjanje pesmi razpisana tema Evropa.

Zaključno srečanje je bilo v petek, 25. marca 2022, v šolski knjižnici OŠ Tončke Čeč Trbovlje.

Letos so se s festivalom priključili projektu Pot knjige, ki ga financira Javna agencija za knjigo Republike Slovenije. Tako smo si lahko ogledali razstavo, ki prikazuje nastanek knjige od ideje pa do našega uživanja ob branju.

Srečanja so se udeležile tudi nagrajenke naše šole, katerih pesmi so bile izbrane med najboljšimi. Vse zbrane je pozdravila ravnateljica šole, sledil pa je kratek kulturni program.

Osrednji gost je bil pisatelj Žiga X Gombač, ki nam je predstavil ustvarjalni proces nastajanja knjige in pot, ki je potrebna, da njegove zamisli pridejo s knjigo do posameznega bralca.

Ob koncu je pisatelj delil avtograme v knjige, ki so jih nagrajenci prejeli za nagrado.

Objavljamo nagrajene pesmi naših učenk.

Vse pesmi pa si lahko preberete v zborniku na povezavi: https://issuu.com/knjinicaotonckecectrbovlje/docs/zbornik_pesmi_2022

Darja Murn, mentorica ID ustvarjalno pisanje

NAŠA EVROPA

Odkar traja zgodovina

tu je naša domovina.

Vsi drugačni, vsi različni,

a nekako smo si slični.

Prijateljstvo je to, kar šteje,

z njim presegamo vse meje.

K skupni Evropi prispevajmo vsi,

da se svet še lepše vrti!

Ana Janež, 6.a

MIR

Enaki, a drugačni.

Vsi enakovredni.

Različnih stvari lačni.

Eni bolj zavedni.

Kljub temu med narodi

včasih kdo zablodi.

Prekinimo prepir in

izberimo MIR.

Taja Hudi, 7.a

EVROPA JE MOST

Evropa je most –

most v svetlo upanje,

most za pravo zaupanje.

Enakost in svoboda,

povezanost, dobrota –

so vrata v boljši svet.

Mir je temelj naših vezi,

ki gradi prijateljstvo med ljudmi.

Patricija Škrabar, 7.c