Učenci, jutri je svetovni dan hrane. V času epidemije covida, žal, ni klasičnih samopostrežnih malic, pripravili pa smo vam kostanj; naj vam tekne. Za kostanj se moramo zahvaliti informatorju Juretu, ki je uspel zarezati 60 kg kostanja.

Slogan letošnjega svetovnega dneva hrane je »Boljša proizvodnja, boljša prehrana, boljše okolje in boljše življenje«.

Svetovni dan hrane obeležujemo že 41. leto – tudi v Sloveniji. Uvedla ga je Organizacija združenih narodov za prehrano in kmetijstvo.

Njegov namen je ozaveščanje ljudi (tudi slehernega posameznika), da bi zmanjšali število lačnih ljudi na svetu.

Na naši šoli si za naš skupni napredek prizadevamo na več načinov, zato smo pridobili nazive Eko šola, Zdrava šola, Kulturna šola.

Pri nas že več let aktivno sodelujemo v projektu zmanjševanja odpadkov. Tako jih tehtamo že peto leto. V mesecu septembru smo odpadke ponovno tehtali in moram vas ponovno pohvaliti: odpadkov skoraj ni bilo in neprevzeta živila ste učenci dobro sortirali. S tehtanjem odpadkov bomo nadaljevali v tednu, ki je pred nami, in sicer od  18. do 22. oktobra 2021.

Vedno, tudi doma, premislite, kako bi lahko živila in jedi ponovno uporabili. V trgovino pojdite z nakupovalnim listkom ter ne starajte hrane v hladilniku ali shrambi.

Vsak kamenček v mozaiku šteje.

Nada Brezovar, organizatorka prehrane