V okviru projekta Erasmus + Narava kot učno okolje sem se v avgustu udeležila izobraževanja Nature as a fantastic classroom for learning v Vardnasu na Švedskem.

Prisotnih je bilo 22 udeležencev iz osmih držav (Slovenija, Hrvaška, Slovaška, Češka, Italija, Španija, Grčija in Ciper), s katerimi smo si izmenjali primere dobrih praks ter primerjali šolske sisteme v različnih državah.

Izobraževanje sta vodila Dušan Bartunek in Petra Koppova, ki sta nam predstavila pomen pouka izven učilnice in različne dejavnosti, ki jih lahko izvajamo v naravnem okolju.

Sprehajali smo se po čudoviti okolici Vardnasa, na obrežju jezera poslušali predavanje o igri ter predstavili igre, ki se jih z učenci igramo v naravi.

Obiskali smo tudi osnovno šolo v Rimforsi. Ravnateljica nam je predstavila šolo in odgovorila na naša številna vprašanja.

V Slovenijo sem se vrnila s polnim nahrbtnikom idej, ki jim bom uporabila v naslednjih šolskih letih pri izvajanju pouka v naravi.

Vanja Guček

Galerija: