Če ste kaj brali analize odpadkov hrane, že gotovo veste, da je 5.a tisti, ki je v mesecu novembru pri šolskih malicah »pridelal« najmanj ostankov.

V torek nas je obiskala gospa Nada, organizatorka šolske prehrane in nas presenetila s pladnjem bonbonov. Vsak je dobil tri bonbone. A nagrada ni bila kar tako, pojesti bonbone in ovojni papir vreči v koš … Gospa Nada nam je naložila dodatno nalogo. Želela je, da ovojnih papirčkov ne vržemo v smeti, ampak jih izvirno uporabimo. Ojoj! Kaj naj naredimo?

Učenci niso potrebovali veliko časa, ideja se je s stenske plute ponujala kar sama. Ravno ta dan smo pri likovni umetnosti krasili našo učilnico. Poleg smrečic in snežink iz filca, ki smo jih dali na okna, smo zadaj ustvarili novoletno smrečico. Bila je še brez okraskov. Učenci so pojedli bonbone, v papirčke zavili odpadni filc ali odpadni papir, nove »lažne bonbone« pa pritrdili na smrečico, da je okrašena.

Tako je del naše nagrade pristal v želodčkih, del pa nam krasi učilnico.

5.a in razredničarka Darja Murn