V šolskem letu 2018/19 ponovno razpisujemo likovni natečaj Jaz, umetnik v spomin Francu Kopitarju, akademskemu slikarju, kiparju, fotografu, filmskemu ustvarjalcu, pesniku in učitelju na naši šoli, in sicer na temo

Fantazijsko mesto.

K sodelovanju vabimo učence osnovnih šol od prvega do devetega razreda.

Učenci naj razmišljajo o svojem mestu, o mestu, v kakršnem bi želeli živeti, o mestu prihodnosti ipd. ter ustvarjajo v različnih likovnih tehnikah, ki jih lahko med seboj kombinirajo ter preizkušajo nove izrazne zmožnosti.

Likovna dela so lahko izdelana v vseh likovnih tehnikah (risanje, slikanje, grafika …), format naj bo pokončen in naj ne presega velikosti risalnega lista.

Vsak mentor naj opravi selekcijo že v oddelku in pošlje največ pet likovnih del.

Likovni izdelki naj bodo na zadnji strani opremljeni z osnovnimi podatki:

• ime in priimek avtorja, razred oz. starost;
  • naslov likovnega dela, likovna naloga in likovna tehnika;
  • ime in priimek mentorja;
  • elektronski naslov mentorja;
  • naslov vzgojno-izobraževalne ustanove.
Likovna dela pošljite najkasneje do 15. aprila 2019 na naslov
OŠ Ivana Skvarče Zagorje, Cesta 9. avgusta 44, 1410 Zagorje ob Savi, s pripisom Za likovni natečaj.

Med vsemi prejetimi likovnimi deli bodo iz vsake triade izbrana tri najboljša, katerih avtorji bodo tudi nagrajeni, vsi sodelujoči učenci in mentorji pa prejmejo potrdila o sodelovanju.

Šole bodo z rezultati natečaja seznanjene po elektronski pošti najkasneje do 30. aprila. Sklepna prireditev s podelitvijo priznanj nagrajencem pa bo v mesecu maju na OŠ Ivana Skvarče Zagorje. Prispela dela se ne vračajo in bodo ostala v arhivu likovnega natečaja.

Želimo vam veliko ustvarjalnega navdiha.

Priloga: Razpis (.pdf)