Junija letos sva na šolskem območju postavila visoko gredo iz palet, v katero sem zasadila različna zelišča. Namen postavitve je bil, da se otroci že v osnovni šoli spoznajo z rastlinami, seveda pa gredica polepša izgled

Po postavitvi gredice, sva nasula kakovostno zemljo, vanjo pa posadila močne in zdrave sadike zelišč: meta, melisa, origano, rožmarin, žajbelj, listni česen, peteršilj, koromač in sivko (leva slika). Rastline sem dobro zalila, da se korenine povežejo z zemljo.

Rastline v visoki gredi rastejo hitreje kot v tleh, saj imajo omejen prostor, kjer jih nič ne zmoti, prav tako do njih ne morejo priti škodljivci, ki se ponavadi skrivajo v tleh.

Naslednja slika (slika desno), posneta septembra letos, prikazuje zelišča, ki so že skoraj prerasla gredico, kar je dober pokazatelj, kako hitro rastline rastejo in dobro uspevajo v visoki gredi.

Priloga: Dopis: Visoka greda OŠ Ivana Skvarče

(Skupno 2.566 obiskov, današnjih obiskov 1)