Na začetku meseca maja smo petošolci načrtovali izvedbo tehniškega dne. Tako smo soboto, 5. 5. 2018, namenili izdelavi moža mahača in tehtnice.
V šoli smo se kot običajno zbrali ob 8.20. Najprej si je vsak učenec pripravil naravoslovno škatlo z materiali, preverili pa smo tudi, če imamo vse pripomočke za delo. Potrebovali smo namreč kladiva, podlage, luknjače, lepilo, žeblje, vijake, matice, žičko in še kaj. Z dobro voljo in veseljem smo si najprej ogledali posnetek izdelave, nato pa smo navodilom sledili samostojno s projekcije. Prav tihi pri delu seveda nismo mogli biti, saj smo individualno vztrajno zabijali žeblje. Včasih pa so udarci peli tudi v ritmu.
Ko so možje mahači mahali z rokami, smo se lotili še izdelave tehtnic. Končane izdelke smo preizkusili tako, da smo tehtali pripomočke iz peresnice.
Delovna sobota je v prijetnem vzdušju hitro minila.