V sredo, 4. junija, smo se z avtobusom odpeljali v Živalski vrt Ljubljana.

Na sprehodu skozi živalski vrt smo videli veliko zanimivih živali. Najprej smo uzrli ponosnega pava, ki pa ni hotel razširiti svojega razkošnega repa. Šli smo mimo zeber, ki so bile ravno pri zajtrku, v ogradi pa se je poleg njih sprehajal noj. Desno od zeber sta bila v posebni ogradi strahospoštovanja vredna geparda. Eden se je sprehajal, drugi pa je oprezal z drevesa. Pot smo nadaljevali proti bivališču rjavega medveda, ki je tudi prebivalec slovenskih gozdov.  Na panoju smo si lahko ogledali še druge vrste medvedov. Zavili smo k sosedom, šimpanzom, ki pa niso bili prav razpoloženi. Morda je bila ura še prezgodnja za kakšne vragolije. Potem smo naredili krajši postanek pri hiši inkubator, v kateri se razvijajo mladički iz jajčk različnih ptic in kokoši. Hkrati smo imeli tudi lep razgled na dolgovrate žirafe. Pot smo nadaljevali k novemu bivališču sibirskih tigrov in občudovali njihovo mogočnost. Nato smo se namenili k azijskemu slonu. Napovedano je bilo namreč hranjenje, a ga nismo dočakali. Na poti do slona smo videli še dvogrbi kameli in leoparda. Pogledat smo šli še enega prebivalca slovesnkih gozdov, volka. Pot nas je vodila naprej mimo mačjega pande, kjer smo že slišali glasno vreščanje različnih papig. Prispeli smo do različnih vrst divjadi, na drugi strani poti pa smo občudovali gvanaka, mare in nanduja. Videli smo tudi avstralske živali, kenguruje in emuja. Zlatolični giboni so se zadrževali kar v notranjosti, zato pa smo opazili zanimivo »četico« želv. Le kam so se namenile? Pokukali smo še v vivarij, kjer smo lahko videli različne vrste kač in nekaj drugih plazilcev ter dvoživk. Na koncu smo se sprehodili mimo lenih kapibar, ki so se nastavljale soncu in tudi ježevec se je sončil na pragu svoje hišice.

Čas je hitro minil. Še enkrat smo odprli svoje nahrbtnike in se posladkali s priboljški. Na poti proti izhodu smo šli mimo alpak in se malce ustavili pri živahnih surikatah.

Učenci in učiteljice 1. razreda

GALERIJA SLIK:

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)