V četrtek smo učenci izbirnega predmeta Vzgoja za medije-televizija obiskali lokalno televizijo ETV. Televizija deluje v strešnih prostorih uprave EVJ Elektroprom. Sprejela nas je novinarka Nina Ojsteršek. Predstavila nam je zgodovino in delo televizije. Izvedeli smo, da televizija deluje že enajsto leto. Njena predhodnica pa je bila ETV Izlake. Glavni urednik je Igor Gošte. Televizija deluje v zelo majhnem studiu z nekaj stoli za goste. Spoznali smo tudi montažerja Dareta Božiča. Predstavil nam je snemanje in montažo. Ugotovili smo tudi, da imajo tudi novinarji pred oddajo večkrat tremo, še posebej takrat kadar gostijo pomembne goste. Njihov delovnik v osnovi traja osem ur, večkrat pa se ta podaljša. Gostili so že veliko znanih ljudi. Informativno oddajo Sedem snemajo ob petkih, ker pa jo predvajajo že isti dan zvečer morajo z montažo pohiteti. Oddaja ima več ponovitev, vidimo pa jo lahko tudi na spletnem portalu Youtube. Montaža največkrat traja 4 do 6-kratnika dolžine oddaje. Lahko pa traja tudi dlje, če se novinarjem ali snemalcem zgodi kakšna nezgoda (pozabijo mikrofon ali prižgati zvok na kameri). Videli smo tudi, da je osvetlitev v studiu zelo močna ter da zaradi nje pozimi sploh ne rabijo ogrevanja. Obisk je bil zelo zanimiv, izvedeli smo veliko novih in zanimivih informacij.

Teja Vrtačnik

GALERIJA SLIK:

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)