Učenci tretjega razreda vsak teden pridno obiskujejo interesno dejavnost angleščina. Pri urah tudi beremo, poslušamo in pojemo tradicionalne angleške pesmi. Tokrat smo spoznali Humpty Dumpty-ja. Najprej sem ga učencem predstavila, potem smo poslušali pesem in si ogledali video posnetek na projektorju. Pesem smo zapeli in vsebino ponazorili z gibanjem.

Humpty Dumpty sat on a wall.
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king’s horses and all the King’s men
couldn’t put Humpty together again.

Učenci so se razdelili v štiri skupine, ki so krožile po postajah. Na prvi postaji so učenci izdelovali knjižice, na drugi so barvali Humpty Dumpty-ja, na tretji so se igrali spomin z besediščem iz pesmi, na četrti pa so se igrali igro, pri kateri so odstranjevali opeke z zidu, na katerem je sedel Humpty Dumpty. Nekateri so bili zelo spretni in so odstranili skoraj vse opeke, preden je Humpty padel in se razletel. Učencem je bil Humpty zelo všeč, zato jih bo zagotovo še kdaj obiskal.

Vanja Guček

GALERIJA SLIK:

 

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)