Čemšenik je bogatejši za nekaj hotelov. Sprejeli bodo lahko več tisoč obiskovalcev. Ne verjamete? Kar pridite pogledat, dobrodošli. Žal, vi ne boste mogli bivati v njih, saj niso namenjeni ljudem, temveč žuželkam. Različno velike odprtine v masivnem lesu jim nudijo zavetje, zato insekti vanje ležejo svoj zarod. Tudi trsje je primerno mesto kamor se čebele in najezdnik radi naselijo, strigalice pa bodo našle dnevno zavetje med olesenelimi stebelci. Zaradi onesnaževanja in vedno manjšega števila cvetočih rastlin v urejenih nasadih se zmanjšuje raznolikost vrst. V urejenih vrtovih in sadovnjakih imajo žuželke premalo primernih mest za gnezdenje in prezimovanje, zato jim lahko pomagamo in jim nastavimo primerna prebivališča, kot so hoteli za žuželke. Naši učenci so z velikim veseljem ustvarjali in pridno prinašali potrebne pripomočke. Upamo, da bodo žuželke naše hotele s pridom uporabljali.

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)