“Najboljši čas za saditev drevesa je 20 let nazaj. Drugi najboljši čas je ZDAJ.” – Afriški pregovor

Na šoli nam je prišlo v navado, da vsako leto zasadimo drevo. Letos smo ga posadili že tretje leto zapored. Prvo leto smo zasadili smreko, lansko leto jablano. Letošnja generacija prvošolcev pa je  zasadila slivo. Lanskoletni carjevič je letošnje leto že odlično obrodil. Tako kot lansko leto, nam je tudi tokrat pomagal naš prijazni hišnik, seveda pa so sodelovali tudi naši učenci. Najprej smo skopali luknjo, jo pognojili, zalili in pokrili z zemljo. Ker je cepič še majhen, smo ga  še malo zaščitili. Udi za našo slivo upamo, da bo obrodila, da bomo v prihodnjih letih iz njih lahko pripravili dobro marmelado ali še boljšo pito.

Vsi upamo,  da tale saditev ni bila zadnja in bo naš hribček v prihodnjih letih postal bogatejši še za kakšno sadno drevo.

rbt