BRANJE

Branje je potovanje

na barkah besed prek tišine.

Molčiš in poslušaš čenčanje

daljav in sveta iz bližine.

Brina Štampe Žmavc

Pravijo, da na svetu ni otroka, ki ne bi rad poslušal pravljic, zgodbic in pesmic. Le pravo je treba najti.

Naši učenci so si danes sami zbrali knjigice – eni po platnici, drugi po pravih črkah, spet tretji po naslovu. Dvajset minut pouka smo namenili tihemu branju, saj je na celi šoli potekal projekt »Šola bere«.

Učenci so se v teh minutah spopadali z zmaji, se spremenili v nagajive falote, razrešili detektivsko zgodbo, se malo zaljubili, odpotovali v Indijo Koromandijo in se potem vrnili nazaj v šolske klopi.

Spomnili smo se še na našega največjega pesnika Franceta Prešerna, brali njegove Poezije, peli Zdravljico in spoznali njegovo življenje. Ste vedeli, da je Prešeren zelo rad pomagal revnim ljudem? Ste vedeli, da se je njegov krojač ves čas pritoževal, saj je bil menda v mladih letih zelo suh, kasneje pa ravno obratno? Tako, da ni imel nikoli pravega kroja zanj. Mi smo danes zvedeli vse to in še več.

Knjige pa bomo z veseljem prebirali še naprej. Malo sami, včasih pa v naročju mamice in očijev. Tam je še bolj luštno.