V šoli smo se zbrali 11. maja ob 7.45 uri. V že tako polne nahrbtnike smo pospravili še šolsko malico, se oblekli in obuli, “nabrusili pete” in jo mahnili proti Čemšeniški planini. Pot nas je vodila mimo igrišča nad šolo proti cerkvici Sv. Primoža. Na sončni jasi smo se okrepčali in odpočili, nato pa “zagrizli” v strmino. Premočeni, žejni in pošteno utrujeni, smo na vrh prispeli v dobri uri in petnajst minut. Takoj smo se “podprli” z malico in pijačo ter z vso sladkarijo nato pa oddirjali na travnik in bližnji gozd. Dobro uro smo uživali v plezanju po drevju, guncanju, keglanju, lovljenju in podobnih igrah v naravi. Za pot nazaj smo potrebovali manj časa, vodila pa nas je preko Prvin. Bilo je prijetno.