Mmmm, kako je včeraj v šolski jedilnici zopet dišalo. Kuharice so že navsezgodaj zjutraj pripravljale vse potrebno za samopostrežno malico. Tokrat se je vse vrtelo okrog ananasa. Učenci niso mogli verjeti, da lahko ananas uporabljamo na tako različne načine.

Izbirali so lahko med:

  • ananasom, pečenim na žaru,
  • svežim ananasom,
  • suhim ananasom,
  • ananasovim kompotom,
  • namazom iz ananasa in skute kmetije Kastelic,
  • pecivom s koščki ananasa,
  • ananasovim sokom,
  • pico z ananasom.

Poleg ananasa so si učenci lahko postregli še z različnimi vrstami salame, sira, paradižnika, kumaric in tudi njim najljubšim presenečenjem. Žejo so lahko potešili tudi z mlekom kmetije Kastelic ali pa z navadno vodo.

Tudi naš medo se je posebej za to priložnost preoblekel v ananas.

(Skupno 49 obiskov, današnjih obiskov 1)