Konec marca je bil za 3. c še posebno pester, saj smo naš projekt Jejmo skupaj končno pripeljali do konca.

V okviru več projektnih dni smo raziskovali pridelavo hrane nekoč in danes, spoznavali delo na različnih kmetijah, se pogovarjali o prodaji teh živil nekoč in danes, si ogledali tržnico, pripravili razstavo domačih izdelkov, hkrati skrbeli za našo visoko gredo, kompostirali, naredili smuti iz domačega sadja in mlečnih izdelkov, se pogovorili o shemi sadja in mleka na naši šoli …

Za veliki zaključek pa smo obiskali Podkum, kjer smo si ogledali  kmetijo in hkrati spoznali tudi možnosti turistične dejavnosti na kmetiji. Na koncu pa smo V hiši domačih okusov Pr Čop skupaj s kuharskim mojstrom Lojzetom Čopom iz naših doma pridelanih dobrin (sadja, zelenjave, mlečnih in mesnih izdelkov, jajc in marmelad) skuhali hranljiv obrok. Na mizi, bogati z domačimi izdelki, nam je Lojze za vsako sestavino povedal, kje vse jo uporabi in kako jo bomo vključili v naš meni. Vsak izmed nas si je nato pripravil svojo predjed, spekel palačinko in olupil jabolka za jabolčni preliv. Ta krasen dan in obilno kosilo nam bosta še dolgo ostala v spominu.

Anja Čop Lipar

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)