Pohvaliti vas je treba, res. Nisem pričakovala, da boste lahko še zmanjšali količino odpadkov. Pri malici je bilo novembra za 38 % manj odpadkov kot v mesecu oktobru. Količine odpadkov so zelo majhne, v štirih dneh ste v oktobru odvrgli 7,214 kg hrane, v novembru pa v petih dneh 5,58 kg.

Oktobra sem vam omenila, da bomo pogledali tudi, koliko je neprevzetih živil. V enem tednu ste pustili 104 žemlje oziroma štručke. Vsi učenci niste pravočasno odjavili malic, zato so žemlje in štručke ostale tudi na račun le-tega.

Najmanj odpadkov ste v enem tednu imeli učenci 2. a, 6. c, 7. c in 8. a.

Absolutni zmagovalci pa ste bili učenci 2. b, 4. b, 6. a in 9. c. Zakaj? Odpadkov skorajda niste imeli, prav tako pri vas praktično ni bilo neprevzetih živil.

Naj bo testni teden zgled tudi ostalim tednom v mesecu. Zadnje tehtanje odpadkov nas čaka v mesecu marcu.

Nada Brezovar

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)