V četrtek, 21. oktobra 2021, so učenci 7. razredov, ki obiskujejo nemščino v okviru razširjenega programa, in učiteljica Nada Brezovar ter učitelj Andrej Hromin preživeli skupno popoldne. Popoldne po nemško smo ga poimenovali.

Učenci so se v skupinah udeležili dveh kuharskih delavnic, v okviru katerih so izdelali schwarzwaldsko torto, ter dveh nemških delavnic, kjer so spoznali  zanimivosti Nemčije in življenje ter običaje Nemcev.

Schwarzwaldska torta nam je dobro teknila, saj so v njej bile same dobrote: čokolada, smetana, višnje. Učenci so bili presenečeni nad sladkostjo torte, a to je ena izmed značilnosti tradicionalne nemške kuhinje.

S svojim obiskom nas je razveselila tudi gospa ravnateljica, skozi okno pa so nas radovedno opazovali mlajši učenci.

Pri delu so bili učenci uspešni, pravzaprav so ga doživeli kot razvedrilo in še nekaj novih spoznanj o nemščini in ljudeh, ki govorijo po nemško, ter o njihovi deželi in njihovih jedeh so pridobili.  

Nada Brezovar, Andrej Hromin

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)