V petek, 15. 10. 2021, je ob 13. uri na šoli potekalo 23. tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni, ki se ga je udeležilo 25 tekmovalcev. Priprave nanj so v okviru razširjenega programa (RaP) potekale popoldan in ob sobotah. Učenci so se v polnem številu udeleževali predavanj in delavnic, ki so zajemale vsebine s področja sladkorne bolezni kot epidemije moderne dobe (sodobna prehranska priporočila, telesna dejavnost idr.).

Tekmovalcem je bil na poljuden način predstavljen vpogled v potek bolezni in v njeno zdravljenje, temeljni namen v okviru mentorstva – ozaveščanje, informiranje in izobraževanje s poudarkom na preventivi pred porastom bolezni (tip 2) pri mladostnikih –  pa je bil dosežen s poznavanjem bolezni, ki so ga učenci izkazali na tekmovanju.

Bronasto priznanje sta prejela Lea Celestina iz 9. b in Žiga Brinjevec iz 9. a.

Za novo pridobljeno znanje vsem učencem iskreno čestitamo!

(Skupno 83 obiskov, današnjih obiskov 1)