Končal se je januarski planinski izziv, pri katerem so imeli planinci na izbiro kar tri različne aktivnosti. Izbirali so lahko med reševanjem kviza, reševanjem slikovne naloge ter zimskim pohodom. Glede na vremenske razmere pa je bil sprejemljiv tudi daljši sprehod.

Tokratno reševanje kviza je bilo povezano z ogledom posnetka Varneje v gore – pred odhodom na planinsko turo se moram vprašati, ki ga je pripravila Planinska zveza Slovenije. Če se radi odpravljate v gore tudi v času zimskih razmer, predlagamo ogled posnetka na naslednji povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=sxBWGRbcrKE

Zadnje čase lahko večkrat zasledimo, da je morala na pomoč priskočiti Gorska reševalna zveza Slovenije, velikokrat zaradi neprimerne opreme in slabše priprave pred odhodom na pohodno turo. Zato pazite nase in poskrbite, da imate primerno opremo in obutev.

Nekaj planincev je aktivnosti z veseljem opravilo, poslali so tudi fotografije opravljenih aktivnosti, ki si jih lahko ogledate v prilogi.

Mentorici Darja Murn in Simona Grobin

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)