Planinci smo v tem šolskem letu dobro začeli z novimi pohodnimi izzivi. Pohod z drugošolci in tretješolci smo uspeli izvesti že v mesecu oktobru. Za skupino starješih planincev pa nam je načrte prekrižalo zapiranje šol, ampak nič hudega. Kljub pouku na daljavo planinci vztrajno nabiramo planinsko kondicijo skupaj s starši s pohodi v bližnji okolici doma.

V novembrskem planinskem izzivu smo se osredotočili predvsem na planinsko opremo za varno in udobno hojo. Prebrali smo krajše besedilo in si ogledali poučni posnetek. Potem je sledil samo še praktični del – pohod s starši.

Prav tako smo se spopadali z različnimi aktivnostmi, ki sta jih pripravili mentorici. Ob ogledu posnetka smo morali izdelati osmico, ki je eden izmed najbolj preprostih vozlov. Uporabljamo ga za varovanje pred zdrsom pri zahtevnejših pohodnih turah. Kar nekaj planincev je poskusilo izdelati omenjeni vozel.  

Vabljeni k ogledu fotografskih utrinkov iz novembrskega planinskega izziva.

Planinci z mentoricama Simono Grobin in Darjo Murn

(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)