V soboto, 3. oktobra 2020, smo imeli planinci drugih razredov prvi planinski pohod. Ob 8.30 smo se dobili pred šolo, kjer smo se na hitro pogovorili o načrtu pohoda, potem pa smo se počasi odpravili proti pokopališču, mimo Gorice in nato proti Ruardiju.

Preden se pot vzpne proti Vinam, smo skrenili desno po neasfaltirani cesti proti Cilenci. Tam smo naredili krajši postanek, da smo si malo odpočili in si prvoščili požirek pijače. Pot smo nadaljevali preko travnika in nato skozi gozd. Pot skozi gozd je bila ozka, vendar nezahtevna.

Ker nas je zjutraj pričakalo megleno vreme, smo bili zelo veseli, ko smo na travnati jasi zagledali sonce. Sončni žarki so nas prijetno greli, zato smo si privoščili malo daljši postanek za malico.

Sledila je še pot do kapelice pri Vinah in nato nazaj do Cilence, Ruardija, Evroparka in šole.

Pred šolo smo se prijetno utrujeni vrnili ob 12. uri. Kmalu po našem slovesu pa so nas že pozdravile prve dežne kaplje.

Simona Grobin

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)