Sonce je spakiralo le najdaljše žarke,

za slovo obliznilo gozd in mestne parke.

Bolj in bolj oddaljeno, vse šibkeje greje,

list za listom rumeni, vsak dan je hladneje.

(Zvezdana Majhen)

S tole pesmico so pevci OPZ Češmin, Podružnične šole Čemšenik, pričeli tradicionalni nastop na prireditvi za starejše krajane KS Čemšenik, v prostorih gostilne Zaloka.

Babice, dedki in vsi ostali prisotni so z veseljem prisluhnili vnukom in šolarjem, ki so zanje, skupaj z učiteljicami, tako kot vsako leto, spet pripravili prisrčen kulturni program.

Tokrat so se predstavili z zgodbo o pozabljivi kapici in njenih dogodivščinah. Otroški pevski zbor Češmin pa je ubrano zapel.

Vse prisotne je pozdravil tudi župan Občine Zagorje ob Savi, gospod Matjaž Švagan.

Za konec so Češminčki zapeli pesmico, z naslovom ZVEZDNI UTRINEK, katere zadnja kitica gre takole:

Očka pravi, da utrinek, če si nekaj zaželiš,

tu in tam izpolni željo, ki jo z drugimi želiš.

Ob koncu prireditve so si vsi skupaj zaželeli veliko izpolnjenih želja v prihajajočem letu, pomahali v slovo in obljubili, da se naslednje leto spet srečajo.

Irena Hudi