V sredo, 23. 10. 2019, so nas obiskali gasilci iz Prostovoljnega gasilskega društva Čemšenik. Pogovorili smo se o tem, kaj moramo storiti v primeru požara, na katero številko moramo poklicati in kaj moramo povedati. Gasilci so nas skrbno poslušali in z nami odigrali nekaj telefonskih pogovorov. Izvedli pa smo tudi evakuacijsko vajo. Zvočni signal nas je opozoril, da je v šoli požar in tako smo vsi prenehali s svojim delom, se postavili v strnjeno kolono in hitro, a vendar mirno zapustili šolo in se zbrali na zbirnem mestu, kjer smo preverili, ali smo vsi zunaj. Pri tem so nas opazovali gasilci, ki so tudi merili čas evakuacije. Vajo smo nekajkrat ponovili in poizkusili izboljšati čas, a vseeno s previdnostjo in premišljenostjo. Za konec pa so nam gasilci pripravili še različne igre, v katerih smo tekmovali (priklopili smo cevi in z vodo ciljali v tarčo). Pri igrah je bilo najbolj pomembno sodelovanje s soigralci in dogovarjanje, kdo bo kaj naredil. Pri tem smo bili zelo uspešni. Preizkusili smo tudi pravo gasilsko cev in ugotovili, da je ni tako enostavno držati, gasilci pa so nam prikazali uporabo gasilnega aparata. Za konec pa smo naredili še gasilsko fotografijo in se od gasilcev poslovili v upanju, da njihove pomoči ne bomo potrebovali. Obiska smo bili veseli, saj je v kritični situaciji še kako potrebno znati pravilno reagirati.

Nina Špitalar

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)