Kot kaže, bo spet eno lepo jutro,

kot kaže, bo spet spet krasen sončen dan.

 (iz pravljice Kuna Konigunda)

In res je bilo lepo petkovo jutro. Sonce nas je pospremilo na pot. Polni pričakovanja smo se prvošolci zbrali v šoli in se nato z avtobusom odpeljali proti Ljubljani. Obiskali smo Živalski vrt Ljubljana. Seveda smo se najprej okrepčali, potem pa se podali po poteh živalskega vrta. Ob prihodu so nas pozdravile radovedne surikate, mimo nas se je sprehodil pav, ki nas je navdušil s svojim pisanim perjem, slonica Ganga se nam je predstavila s svojim nastopom, opazovali smo hranjenje medvedov, razigrane opice, papige, pelikane, želve, kače, poskočne kenguruje, mirne zebre, elegantne žirafe in noje, kamele, mogočna tigra, leva, leoparda in še mnoge druge živali. Obiskali smo kmečko dvorišče, pred odhodom pa nas je pozdravil še morski lev, ki nam je priredil pravo predstavo. Polni lepih vtisov in dobre volje smo se vrnili domov.

Preživeli smo prijeten dan z živalmi.

Prvošolci

 

GALERIJA SLIK:

 

 

 

 

 

 

 

 

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)