27. in 28. septembra so se učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost Mladi gasilec in ki so na regijskem tekmovanju DMG dosegli 1. in 2. mesto, udeležili državnega tekmovanja DMG v Črnomlju.Po sprejemu udeležencev in otvoritvenem srečanju, smo nadaljevali z različnimi delavnicami, tako otroci, kot tudi mentorji. Pripravili so nam različne delavnice: likovno-ustvarjalna delavnica, glasbena delavnica, raziskovalna delavnica, kuharska delavnica in pastirske igre. Po končanih delavnicah nas je čakalo slastno kosilo potem pa ogled Črnomlja, kjer so si morali zapomniti pomembne znamenitosti kraja. To znanje so potem morali znati uporabiti tudi pri teoretičnem znanju na tekmovanju. Sledilo je tekmovanje (teorija), nato pa sprejem otrok k družinam, kjer so prenočili. Tam jim je bilo izredno všeč, ker so jih zelo razvajali. V soboto zjutraj smo se po zajtrku dobili pred šolo in sledilo je praktično tekmovanje.  Otroci so bili zelo razburjeni in nestrpni. Nato je sledilo kosilo in po kosilu zabavna prireditev “Z veseljem ustvarjamo” ter zaključek srečanja, kjer so podelili priznanja.  Uvrstili smo se na 4. in 8. mesto, kar je bilo več kot odlično.

Mentorica: Janja Vozelj

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)