KDAJ?  29. septembra 2012  ob 8.20 uri

KDO?  Vsi učenci  6., 8. in 9. razredov (opravičeni samo tisti, ki imajo  zdravniško potrdilo, obveznosti v klubih in glasbeni šoli). Učenci 7. Razredov izvedejo ta program v COŠD v mesecu januarju 2013.

KJE?  Krožni pohod  okoli Ravenske vasi.

POTEK POHODA : Šola – Selo – vas Na koncu – zgornja Ravenska vas – center Ravenska vas – smer Vizgarje – Selo pri bazenu – šola

 Zbor je  na zunanjem asfaltnem igrišču NK Zagorje. Učenci skupaj z učitelji prevzamejo malico. Odhod pohodnikov je ob 8.30 uri. Prvi začnejo s pohodom učenci 6. razredov, 8. in  zadnji 9. razredov. Vsi oddelki v enem razredu hodijo skupaj. Presledek med  skupinami je tolikšen, da eden drugega  še vidimo (s takim načinom eden drugemu kažemo smer pohoda). Prvi postanek bo na vrhu v vasi Na koncu (čudoviti razgled na Zagorje in hribe okoli njega, postanek 20 minut- možno malicati. Nato nadaljujemo s pohodom  proti vrhu nad reko Savo in pridemo po gozdni poti v zgornjo Ravensko vas (čudoviti razgled na  Trbovlje in njegovo okolico  z hribi). Nadaljujemo pot po cesti do gasilskega doma v Ravenski vasi. Tam sledi postanek 30 minut (možno malicati). Nadaljujemo pot po cesti proti Vizgarjem in zavijemo levo po travniški poti  na gozdno pot do Sela pri bazenu. Pohod se konča zopet  pri šoli cca od 12.30 do 13.00 ure.

OPREMA : Učenci  naj imajo oblečeno primerno obleko (priporočamo trenirko z anorakom). Obuti naj bodo v primerno pohodno obutev (pohodni čevlji ali močni športni copati). S sabo naj imajo nahrbtnik v katerega bodo dali malico in vsaj pol litra navadne vode. Dobro je imeti rezervno majico (v slučaju močnejšega znojenja).

PRVA POMOČ : Vsak letnik naj ima eno torbo prve pomoči. Na terenu bodo tako tri take torbe, kar je dovolj za toliko učencev. Odgovorne učitelje za te torbe in spremljevalce učencev določi  vodstvo šole.

VAŽNO : V primeru slabega vremena  bo ta dan pouk (urnik bo pravočasno objavljen).

ŽELIM VAM LEP JESENSKI POHOD.

 

                                                                          Vodja : Jožef Lebar, prof.

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)