V petek, 13. aprila 2012 se je OPZ Ivana Skvarče udeležil Območne revije predšolskih, otroških in mladinskih pevskih zborov. V zboru prepevajo prepletajoče se vreze besed otroci od 1. do 4. razred devetletke. Otroški pevski zbor je dejavnost, ki se je otroci še posebej radi udeležujejo, saj se na srečanjih in vajah družijo, veselijo, predvsem pa uživajo v petju. Zbor uspešno nastopa na šolskih in izven šolskih prireditvah. Čeprav je petje pred prijatelji vznemirljivo, pa imajo prav poseben čar za mlade pevce različne revije in tekmovanja. Namen zbora je dodatno poglabljanje glasbeno-vzgojnega dela, ki poteka v razredu, ter poglabljanje njihovega veselja do glasbe, predvsem do petja, s katerim preganjajo mrzle zimske dni, lovijo listje v jesenskih vetrovih in prebujajo pomlad s pomladnimi pesmimi, ki razvedrijo srce in razjasnijo pogled.

Urška M. Luzar
(Skupno 55 obiskov, današnjih obiskov 1)