S prvo skupino učencev, ki so vključeni v ŠSP1, smo se 17. 3. 2012 podali na pohod na Mrzlico. Ob spremstvu dveh učiteljev se je pohoda udeležilo 11 učencev in učenk 7. razreda. Z avtobusom smo se odpeljali v Trbovlje in po dobrih dveh urah hoje osvojili vrh Mrzlice. Poleg že znanih hribov Zasavja smo v daljavi videli Julijske, Kamniško-Savinjske Alpe in v megli prepoznali celo Triglav. Čeprav smo bili od hoje utrujeni, kdo med nami tudi ožuljen, smo se v dolino vrnili dobre volje.

 Z drugo skupino smo 31. 3. 2012  skupaj z mladimi planinci zagorskih OŠ šli na pohod na Lisco. Z vlakom smo se iz Zagorja odpeljali proti Sevnici, na Bregu izstopili in peš nadaljevali proti Lisci. Pot nas je najprej vodila po asfaltu, nato po gozdnih poteh mimo vasice Razbor do vrha Lisce. Med potjo smo se večkrat ustavili za kratek počitek, požirek pijače, košček čokolade ali kak drug priboljšek iz nahrbtnika. Po treh urah in pol smo prišli na vrh. Seveda sta sledila počitek in malica, vendar se je utrujenost kar »stopila«, ko so učenci zagledali igrala in igrišče za nogomet. Kar prehitro je prišel čas, ko smo se morali podati na pot proti domu.

 Med potjo so se stkala nova prijateljstva in ugotovili smo, da je za nami lep in prijeten dan.

 

                                                                                      Milica Zupančič

(Skupno 56 obiskov, današnjih obiskov 1)