Finale državnega prvenstva  Komisija za športno plezanje že par let organizira v kranjski športni dvorani Zlato polje in tudi z letošnjim je bilo tako. V soboto, 14. Aprila, se je tega dobro organiziranega srečanja mladih plezalk in plezalcev udeležila tudi ekipa naše šole; Tia Gorišek, Sara Simončič in Marina Eberl so lahko svoje znanje, ki ga nabirajo v plezalnih društvih, primerjale z vrstnicami iz cele Slovenije. Tekmovanja so organizirana za različne starostne skupine, naša tri dekleta so tako tekmovala v skupini mlajše učenke z licenco. Tekmovalci lahko opazujejo plezalce, ki nastopijo pred njim (flash) in si skušajo zapomniti morebitne pasti  ter rešitve plezalnih »problemov«.

Tia je kot najmlajša (in najmanjša) nastopila med prvimi. Videlo se je da se trudi, vendar je bila proga, ki je postavljena za starejše (in predvsem višje ) tekmovalka že pred sredino zanjo prezahtevna. Na koncu je zasedla 3o. mesto od 31 tekmovalk. Sara in Marina pa so bile na vrsti čisto na koncu štartne liste. Sara je presenetila z borbenostjo, saj smo vsi pričakovali, da bo odnehala, ko so ji  tik pod najzahtevnejšim delom proge noge zdrsnile iz stopov, a je nadaljevala in priplezala še tri oprimke višje ter končala na 22. mestu. Ker je Marina najizkušenejša od deklet, smo od nje upravičeno pričakovali največ, kar je tudi dokazala. Na mestu, kjer je končala večina najboljših, se je Marina odločila za tvegan gib, pri katerem se plezalec odrine in le dotakne oprimka, ki je včasih tudi več kot meter višje. Žal sodnica, ki je ocenjevala plezanje, tega giba ni priznala, Marina pa je s preplezanih 34+ namesto 36-   (ocene dosežene višine), namesto na tretjem mestu končala na dvanajstem. Torej res le za gib premalo.

A takšnih tekmovanj bo še veliko. Morda pa bodo punce ravno zaradi tega dogodka še bolj zavzeto trenirale.

 

Martin Koncilja

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)