OSNOVNA ŠOLA IVANA SKVARČE

ZAGORJE OB SAVI

Obisk centralne čistilne naprave (CČN) Zagorje

Pri pouku gospodinjstva se učimo tudi o pomenu ločevanja odpadkov in o pravilnem ravnanju z njimi. Izkoristili smo lepo vreme in se peš, gibanje je namreč pomemben del zdravega načina življenja, podali na ogled centralne čistilne naprave. Na poti smo si ogledali še...

Skupne govorilne ure v aprilu

Spoštovani, obveščamo vas, da bodo skupne govorilne ure v ponedeljek, 15. 4. 2024, od 16.00 do 18.00 na matični šoli in v torek, 16. 4. 2023, od 16.00 do 18.00 na PŠ Čemšenik in PŠ Podkum. Vljudno vabljeni. Kolektiv OŠ Ivana Skvarče

Regijsko tekmovanje iz znanja kemije in uvrstitev na državno tekmovanje

V soboto, 23. 3. 2024, je na OŠ Šmarje Sap potekalo regijsko tekmovanja iz znanja kemije za bronasto Preglovo priznanje in uvrstitev na državno tekmovanje. Tega tekmovanja so se udeležile učenke Ana Janež (8. a), Nika Martinčič (9. a), Patricija Škrabar (9. c) in...

2. april, mednarodni dan knjig za otroke

IBBY – mednarodna zveza za mladinsko književnost je proglasila 2. april, rojstni dan Hansa Christiana Andersena, za MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE. Ob 2. aprilu vsako leto druga nacionalna sekcija pripravi plakat in poslanico. Na naši šoli smo dan obeležili z uro...

Zapisnik sestanka Sveta šole z dne 5. 3. 2024

Zapisnik sestanka Sveta šole, ki je bil dne 5. 3. 2024, najdete TUKAJ.

Zlata Julija Sluga

V soboto, 9. 3. 2024, je potekala 13. Slovenska glasbena olimpijada (državno tekmovanje), ki se jo je v palači Kazina udeležilo 54 tekmovalcev z vseh koncev Slovenije. OŠ Ivana Skvarče je zastopala JULIJA SLUGA, učenka 9. c razreda (pod mentorstvom učiteljice Urške M....

Samopostrežna malica in zgodbica o hvaležnem medvedu

Danes so se naši učenci zopet razveselili samopostrežne malice. Najprej smo prebrali zgodbico o hvaležnem medvedu, potem pa smo si privoščili slastno malico. Učencem smo ponudili različne jedi (različne vrste kruha, žemlje, preste, različne salame, sir, bio marmelada,...

Skupne govorilne ure v marcu

Spoštovani, obveščamo vas, da bodo skupne govorilne ure v ponedeljek, 11. 3. 2024, od 16.00 do 18.00 na matični šoli in v torek, 12. 3. 2023, od 16.00 do 18.00 na PŠ Čemšenik in PŠ Podkum. Vljudno vabljeni. Kolektiv OŠ Ivana Skvarče

Prvošolci v Lutkovnem gledališču Ljubljana

»Zvezde so nebo prepredle, zvezde zlate se smehljajo in migljajo, Sapramiška, zate.« Slovenski otroci si ne morejo predstavljati odraščanja brez pravljic Svetlane Makarovič. Po njenih literarnih predlogah so nastale mnoge lutkovne predstave, eno izmed njih smo si...

Kuhajmo po nemško

V sredo, 10. aprila 2024, so se učenci, ki se radi pogovarjajo v nemščini in ki jih ta jezik zanima, udeležili jezikovno-kuharske delavnice Kuhajmo po nemško. Ob strokovnem vodenju vodje šolske prehrane, gospe Mojce Bernot Sotenšek, so učenci iz 7., 8. in 9. razredov...

Reaktivni avto

Uh, koliko spretnosti obdelave kovin je bilo potrebnih, da so pri urah tehnike osmošolci izdelali avto, ki ga je poganjal parni "stroj". Učenci so se izkazali, avtomobile so tudi preizkusili.

Izdelki iz lesa

Šestošolci so se pri urah tehnike že naučili, kako lahko obdelujemo les. Zelo spretno so nastali prvi izdelki, in sicer stojala za pisarniške pripomočke. Tokrat vam predstavljamo nekaj izdelkov učencev 6. b razreda, ko bodo končani izdelki njihovih sovrstnikov, pa se...

Pojemo pomladi 2024 – OPZ Češmin

Nastop OPZ Češmin, OŠ Ivana Skvarče, PŠ Čemšenik na območni reviji OPZ in MPZ Zagorje – Pojemo pomladi 2024.GRMIČEK ČEŠMINOV LEPO ŽE CVETI,POMLADI SE TOPLE ZELO VESELI. POD GORO MOGOČNO PA HIŠA STOJI,HIŠA MOGOČNA - SREDI VASI. SE REČE JI ŠOLA, V NJEJ VSAK DAN SO...

Pojemo pomladi 2024 – OPZ Šentjurčki

Nastop na območni reviji OPZ in MPZ Zagorje – Pojemo pomladi 2024, OPZ Šentjurčki, OŠ Ivana Skvarče, PŠ Podkum.TAM V DALJAVI KUM SE HVALI,JAZ NAJVIŠJI SEM GOSPOD.Z VRHA MOJEGA LEPOTEVIDIŠ DALEČ, VSEPOVSOD. POD KUMOM TAM VASICA MALA,PODKUM SE REČE JI.SRED* VASI PA HIŠA...

Mednarodni dan matematike

Ja, res smo ga obeležili že 14. 3., ampak nismo vam povedali še vsega, kaj se je v tistem tednu dogajalo na naši šoli. Izvedli smo matematično obarvan projektni teden in to po celotni vertikali. Aktivnosti se niso izvajale le pri urah matematike, ampak smo jih...

Samopostrežna malica meseca aprila

Za uvod v samopostrežno malico meseca aprila so učenci prebrali pravljico Zakaj je morska voda slana iz knjige Slovenske pripojedke. Prebrali so tudi nekaj zanimivosti o pridelavi soli in solinarstvu v Sloveniji. Po prebrani pravljici pa so si privoščili raznoliko in...

(Skupno 34.579 obiskov, današnjih obiskov 1)