OSNOVNA ŠOLA IVANA SKVARČE

ZAGORJE OB SAVI

Erasmus+ izobraževanje na Hrvaškem

V okviru projekta Erasmus+ sem od 14. 11. do 19. 11. 2022 sodelovala na mednarodnem izobraževanju ICT and Outdoor Teaching and Learning na Hrvaškem. Skupaj z učitelji iz Portugalske, Španije, Finske in Grčije sem bila nastanjena v Splitu. Predavatelj je prihajal iz...

Razširjeni program (RaP)

Nov koncept razširjenega programa so vsebine, ki dopolnjujejo in bogatijo otrokov prosti čas. RaP zajema nekatere dejavnosti, ki smo jih doslej poznali kot neobvezne izbirne predmete (umetnost, računalništvo, šport, tehnika, tuji jezik), interesne dejavnosti, pevski...

Smučarska oblačila – zbiranje prispevkov za šolski sklad

Spoštovani starši, v letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu »Ne zavrzi oblek, ohrani planet«. S povsem konkretnimi primeri želimo učencem pokazati, kako lahko z majhnimi dejanji naredimo veliko dobrega za nas in naše okolje. V ta namen bomo od ponedeljka, 21....

Nova številka šolskega časopisa Skvarčepis

Izšla je nova številka šolskega časopisa Skvarčepis. Vabljeni k branju spletne verzije, ki je dostopna tukaj. Skvarčepis na voljo tudi v PDF obliki, ki ga najdete tukaj.

Tekmovanje iz računalniškega razmišljanja ACM BOBER v šolskem letu 2022/2023

Pozdravljeni, tudi v šolskem letu 2022/2023 je organizirano tekmovanje v računalniškem mišljenju ACM Bober. Šolsko tekmovanje bo potekalo od 7. do 18. novembra 2022, državno tekmovanje bo predvidoma 7. 1. 2023 na UL FRI v Ljubljani. Letos je tekmovanje uradno...

Počitniške aktivnosti

Na Zasavski ljudski univerzi (Cankarjev trg 4, Zagorje) med krompirjevimi počitnicami organizirajo dve delavnici. Povezavo do e-prijavnice najdete tukaj. Prijave pa so mogoče tudi na nika.bukovsek@zlu.si ali 031 617 335. Vabljeni.

Slovesnost ob počastitvi 60-letnice šole

Letošnje leto je za PŠ Čemšenik še kako slovesno, saj praznuje 60 let. Ob tej priložnosti smo učiteljice in učenci v svoje prostore povabili učence razredne stopnje matične šole in zanje pripravili različne dneve dejavnosti. S prvimi razredi smo ustvarjali z...

Obvestilo glede neustreznosti pitne vode na PŠ Podkum

Obveščam vas, da voda na PŠ Podkum NI PITNA. Do nadaljnjega je prepovedana uporaba vode za prehranske namene in pitje.  Upoštevamo navodila, ki smo jih prejeli v dopisu. Zahvaljujem se za razumevanje. Maja Brodar

Področno tekmovanje v šolskem rokometu

V sredo, 23. 11. 2022, se je dvanajst učenk naše šole udeležilo področnega tekmovanja v šolskem rokometu, ki se je odvijalo v Šmartnem pri Litiji. Dekleta so odigrala dve tekmi, vsako 2-krat po 15 minut. Naše učenke so se v prvi tekmi pomerile z domačinkami iz Osnovne...

Planinski izlet na Šmohor

Planinci se nismo ustrašili slabe vremenske napovedi, zato smo se v soboto, 19. 11. 2022 podali na Šmohor. Zbrali smo se na železniški postaji v Zagorju ob Savi, od koder smo se z vlakom odpeljali do Laškega, od tam pa pot nadaljevali peš do Šmohorja. Do Doma na...

Vodni raziskovalci

Voda je naravna dobrina in je nujen pogoj za življenje na Zemlji. V okviru programa Ekošola smo v tem šolskem letu med številnimi izbrali tudi projekt Voda – naše bogastvo. Tako smo se petošolci odpravili na sprehod do zagorskega ribnika, ki smo si ga izbrali za naše...

38. Slovenski knjižni sejem

Osmošolci smo obiskali 38. Slovenski knjižni sejem. Spoznali smo pisatelja, ki se skriva pod psevdonimom Krister P. Jansson. Nekateri že komaj čakamo, da dobimo v roke totalno neobičajne prigode totalno običajnega šolarja Jana Pančurja, pa tudi kašno drugo knjigo...

Obisk sadjarjev iz Hrastnika

Obiskali so nas sadjarji iz sadjarskega društva Hrastnik in nam povedali mnogo zanimivega o sadju. Učenci so spoznavali za njih nove, a sicer stare sorte jabolk in hrušk. Kutine, nešplje in ovčja jabolka pa so mnogi videli prvič. Izvedeli smo tudi,  kdaj in kako se ti...

Šestošolci v Arboretumu Volčji Potok

V mrzlem novembrskem jutru smo se odpravili na naravoslovni dan, ki se je odvijal v arboretumu. Pouk v naravi je bil zanimiv in poučen, najbolj pa smo si zapomnili:- da je tisa strupena,- vse iglavce,- dinozavre (ki so videti kot pravi),- zanimivost, da so pri tisi...

Tradicionalni slovenski zajtrk in dan slovenske hrane

Tudi na naši šoli smo v petek, 18. 11. 2022, obeležili dan slovenske hrane. Učenci so dan začeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Za zajtrk smo jim ponudili kruh iz krušne peči Ivanke Rožej, med čebelarstva Sopotnik, maslo in mleko pa iz biodinamične ekološke...

Tradicionalni slovenski zajtrk v 6.a

V 6.a smo v petek po tradicionalnem slovenskem zajtrku še malo razmišljali in svoje misli zapisali pri slovenščini. ZAJTRK Z MLEKOM – SUPER DANspomni me na tiste čase,ko čebelice so obiskale rože naše.Tisti čas je bil res lep,in zato zdaj imamo med! Rada-a imam...

(Skupno 34.152 obiskov, današnjih obiskov 1)