OSNOVNA ŠOLA IVANA SKVARČE

ZAGORJE OB SAVI

Rezultati 7. likovnega natečaja Jaz, umetnik

Na razpis 7. likovnega natečaja Jaz, umetnik na temo Med krošnjami se je letos odzvalo 29 mentorjev osnovnih šol in njihovih podružnic s 150 likovnimi deli učencev. Komisija v zasedbi nekdanjih profesoric likovne umetnosti je imela izjemno težko nalogo, saj je morala...

Učilnica na prostem in podelitev nagrad Jaz, umetnik

V sredo, 31. 5., je potekala prireditev z dvojnim pomenom. Odprli smo novo učilnico na prostem in podelili nagrade najboljšim likovnim ustvarjalcem, ki so sodelovali v natečaju Jaz, umetnik. Zbrane sta nagovorila ravnateljica Kristina Renko in župan Občine Zagorje ob...

Van Goghova soba

Kot najbrž že veste, je v prostoru nekdanje šolske garderobe nastala čisto posebna učilnica – Van Goghova soba. Poimenovali smo jo po nizozemskem slikarju Van Goghu, saj so stenske in stropne poslikave narejene v njegovem stilu. Odlikuje se tudi po posebni opremi,...

Zlata Preglova priznanja na državnem tekmovanju iz kemije

Državno tekmovanje iz znanja kemije 2023 V soboto, 6. 5. 2023, je na Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo v Ljubljani potekalo državno tekmovanje iz znanja kemije za Preglova priznanja. Učenci naše šole so bili na tekmovanju zelo uspešni. Štirje učenci naše...

Čebelarski krožek na PŠ Podkum

Tudi na PŠ Podkum imamo čebelarski krožek, ki ga vodi učiteljica Andreja Frece Knap in mentor Zdenko Savšek. Pred tremi leti smo dobili nov čebelnjak. Trenutno imamo 6 panjev čebel. Vsako leto naslikamo nove panjske končnice. Pri krožku se učimo o življenju čebel,...

Popoldanske govorilne ure v maju

Spoštovani, obveščamo vas, da bodo popoldanske govorilne ure v maju potekale v ponedeljek, 15. 5. 2023, od 16.00 do 18.00 na matični šoli in v torek, 16. 5. 2023, od 16.00 do 18.00 na PŠ Čemšenik in PŠ Podkum. Kolektiv OŠ Ivana Skvarče

Zapisnik aprilske seje Sveta šole

Zapisnik seje Sveta šole z dne 19. 4. 2023 najdete TUKAJ.

45. državno tekmovanje mladih čebelarjev

V soboto, 6. maja,  je na Osnovni šoli Ivana Skvarče v Zagorju skoraj dobesedno rojilo. Iz vse države so se zbrali mladi čebelarji, da bi se pomerili v znanju s področja čebelarstva. Tekmovali so večinoma v parih, vodil pa jih je mentor čebelarskega krožka na šoli ali...

Zaključek festivala poezije Rima raja

Tudi letošnje šolsko leto je nekaj učencev naše šole sodelovalo s svojo poezijo na festivalu Rima raja. Natečaj je bil 12. po vrsti, sodelujoči pa niso omejeni s tematiko. V ožji izbor 30 finalistov (med približno 800 prispelimi deli) sta se uvrstili tudi učenki Elen...

Zaključna ekskurzija 9. a v Osilnico

V torek, 30. maja 2023, so se učenci 9. a-razreda z razredničarko in sorazrednikom odpravili na dolgo pričakovano zaključno ekskurzijo. Pot nas je v meglenem jutru vodila v osrčje neokrnjene narave na Kočevsko. Po skoraj treh urah vožnje smo zagledali slikovito reko...

Področno atletsko tekmovanje v Hrastniku

V ponedeljek, 29. 5. 2023, se je 14 učencev in 24 učenk naše šole udeležilo področnega atletskega tekmovanja v Hrastniku. Na tekmovanju je sodelovalo 10 osnovnih šol, skupno je tekmovalo okrog 250 učencev. Učenci so nastopali v različnih atletskih disciplinah. Domov...

Drugačnost in medvrstniško nasilje

Vsi opažamo porast medvrstniškega nasilja, zato smo se tudi v 8. a pogovarjali o tej temi. Posvetili smo ji 2 šolski uri. V pomoč nam je bila zgodba o Beli vrani Belindi in videoposnetek Skozi moje oči. Po skupinah smo razmišljali, kako se počuti oseba, ki je drugačna...

V gozdu in na travniku

Zbudili smo se v sončno torkovo jutro. Bili smo veseli, saj smo vedeli, da bo dan čudovit za izvedbo naravoslovnega dne. V šolo smo prišli opremljeni s pripomočki za raziskovanje gozda in travnika. Razdelili smo se v pare, pregledali opazovalne liste in jih shranili v...

Izdelki iz lesa

Pri tehniki in tehnologiji šestošolci izdelujejo izdelke iz lesa. Pri tem se naučijo uporabe različnih obdelovalnih postopkov, branje tehniških risb, pri izdelavi obešala za ključe pa so lahko pokazali svojo ustvarjalnost. Prepričana sem, da so med njimi tudi bodoči...

Ekskurzija v Celovec

V soboto, 20. maja 2023, smo z učenci, ki na naši šoli obiskujejo pouk nemščine, odšli na ekskurzijo v Avstrijo. Cilj našega potovanja je bil Minimundus v Celovcu. Ob sedmi uri smo se z modernim avtobusom odpeljali iz Zagorja proti Ljubljani, pot nas je nato vodila po...

Likovni natečaj – Jaz, umetnik

Zelena drevesa, travnik zelen, zelena zelišča, ki krasno dišijo. Še posebej zeleno pa lipa brsti, ki ponosno pred šolo našo stoji. V spomin Francu Kopitarju, akademskemu slikarju, kiparju, fotografu, filmskemu ustvarjalcu, pesniku in učitelju, smo na podružnični šoli...

(Skupno 34.324 obiskov, današnjih obiskov 1)