Za učence 1., 3., 6. in 8. razreda so organizirani sistematični zdravstveni pregledi.

Za učence 1. in 3. razreda je organizirano cepljenje, pri učencih 1. in 8. razreda pa se opravi tudi pregled sluha. Za učence 3. razreda je organizirano predavanje Skrb za zdravje, za deklice 6. razreda Spremembe v puberteti, za učence 8. razreda pa predavanje Gibam se. Prav tako skrbimo za sistematične preglede zob in učenje pravilnega čiščenja zob.

Tudi v tem šolskem letu se bodo lahko šestošolke cepile proti okužbi s HPV (Humani Papilom Virus). Cepivo bo zaščitilo deklice pred okužbo s štirimi tipi HPV in na ta način zmanjšalo tveganje za pojav bradavic in raka materničnega vratu in nekaterih drugih rakov ženskih spolnih organov. Cepljenje ni obvezno, ga pa Zavod za zdravstveno varstvo zelo priporoča.